Jdi na obsah Jdi na menu
 


                           
                           !!Agility!!

Agility je náročná soutěž obratnosti,ideální cvičení rozvíjející zdatnost člověka a  zvířete.Kromě toho vyžaduje i psychické schpnosti.Pes získá sebedůvěru a bleskurychlé reakce.Hlavně však je významná pro vytvoření dokonalé souhry dvojice,která je při závodech agilityvskutkufascinující.
    Především je to skutčně nový sport,který poskytuje majiteli psa možnost prožívat se svým zvířetem napínavé chvilky.
   Časová náročnost nácviku agility závisí na vašem zaměření a cílech.V každém případě je však za potřebí nejméně dvakrát týdně chodit na cvičiště.Když se pes naučí překonávat základní překážky parkurúru,je čas na odstraňování chyb a za několik týdnů získáte oba jistotu.

  • Kteří psi se hodí pro agility???Důležité je,aby měl pes radost ze hry.Překonávání různých překážek během parkuru je pro pohyblivé a hbité psy,kteří jsou dokonale zdraví a zdatní.Obrazek                                                                                      


Na tomto obrázku je plemeno malého psa(Jack russell terier) ,který se řadí do skupiny S(small).Dále se agility dělí na M(medium) a L(large).Do jaké skupiny pes bude patřit se pozná podle kohoutkové výšky.

  • small-psi s kohoutkovou výškou do 35,99 cm
  • medium-psi s kohoutkovou výškou do 43 cm
  • large-psi s kohoutkovou výškou nad 43 cmObrazek
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

PsiLaska.cz

(duvi, 27. 8. 2009 12:26)

Ahoj, Váš pejsánek má moc krásné stránky. Ráda bych Vás pozvala do Království Pejskařů na http://www.PsiLaska.cz , kde si ve velkém organizujeme psí srazy. Určitě tam poznáte spoustu nových kamarádu :-) A nejen psích :-)